Wpisy użytkownika jacek23151 z dnia 21 kwietnia 2009

Liczba wpisów: 2

jacek23151
 
Dziś z rana czeka na Was drugie zdjęcie od sourcandy i X-a. Nie, że nie mam swoich, ale dziś do oporu nadrabiałem senne zaległości i nie zdążyłem przed wyjściem przesłać sobie fotek na pocztę, a wczoraj jakoś nie miałem do tego głowy.

W każdym razie zdjęcie swoją prostotą i pomysłem całkiem mnie urzekło. Choć wariacji na ten temat widziałem już setki.
  • awatar liv: Fan Metallica? >:D
  • awatar kadri: Albo informacja dla przyjaciół,albo przestroga dla nieprzyjaciół ;)
  • awatar Maruszka: a ja znów nie na temat ;) jako wielbicielka testów różnych polecam: http://www.akademiajezykapolskiego.pl/index.php/narodowy-test-z-jezyka-polskiego?utm_source=newsletter&utm_medium=email&utm_content=20090416&utm_campaign=ntjp poszło mi fatalnie... wciąż nie mogę uwierzyć w ten wynik ;)
Pokaż wszystkie (5) ›
 

jacek23151
 
Widzieliście kiedyś godło Mozambiku? Pewnie nie. A flagę Angoli? No, to pewnie prędzej. Rzuciło Wam się coś w oczy? No, to popatrzcie na obrazki poniżej. Mozambickie godło pełne jest symboli. Wszystko tu jest, kukurydza, trzcina cukrowa, woda, pług, motyka, koło zębate symbolizujące przemysł, książka, będąca pewnie przenośnią oświaty, wschodzące słońce, czyli zapewne świetlana przyszłość narodu, na okrasę czerwona gwiazda... Ale jeden jest wyjątkowo znajomy, prawda? Tak, Mozambik jest jedynym krajem, który w godle ma nie jakiś tam nieokreślony karabin albo lancę czy inną dzidę, to jest AK-47, czyli kałasznikow!

Co do flagi Angoli, zmyślny grafik ułożył maczetę i koło zębate tak, by symbolizowały ni mniej ni więcej a... sierp i młot. Władze Angoli podobno chcą zmienić tę flagę, ale nie bardzo widzą alternatywę. I w ogóle podobno się buntują na tę maczetę, że to się nie godzi.

Ciekawe, prawda?

PS. A hymnem Mozambiku jeszcze do niedawna była pieśń "Viva, viva FRELIMO!" sławiąca rządzącą nimi bodaj 30 lat za mordę partię, wywodzącą się z antyportugalskiej partyzantki. To trochę tak, jakby u nas hymn za komuny był o PZPR.

PS.PS. Godło Mozambiku i flagę Angoli możecie sobie tu obejrzeć.
Pokaż wszystkie (9) ›