Wpisy użytkownika jacek23151 z dnia 29 lipca 2009

Liczba wpisów: 2

jacek23151
 
Ten napis po rosyjsku z witryny jakiejś kafejki na Centralnym dowodzi, że rzeczywiście, wystarczy początek i koniec wyrazu napisać dobrze, żeby było wiadomo, o co chodzi. Miało być "круглосуточно", czyli "całodobowo", wyszedł jakiś potworek, ale przynajmniej ja zrozumiałem komunikat, więc Rosjanin pewnie też zrozumie, jeśli mu to będzie do czegoś potrzebne.
 

jacek23151
 
Będąc w Słowenii dużo podróżowaliśmy pociągami, korzystając z dogodnych przesiadek i skomunikowania pociągów, którego PKP się nie nauczy za 30 lat. Każdą przesiadkę dłuższą niż 30 min staraliśmy się jednak spędzić miło na kawie czy piwie w dworcowej knajpie. Dworcowe knajpy nie wyglądały jak u nas, ale całkiem jak na Zachodzie, no może poza jednym - muzyką. Nie wiem dlaczego, ale w każdym prawie lokalu katowano nas ludowymi przyśpiewkami w wersji bardziej lub mniej tradycyjnej.

Być może chciano w ten sposób zwiększyć sprzedaż napojów wyskokowych, bo takiej muzyki da się słuchać tylko na dużej bani.

Przykład I to knajpa w Ptuju i ludowa muzyka ze słoweńskiej Styrii (było i jodłowanie, ale się nie nagrało), a drugi to nowocześnie zaranżowana pieśń o piciu borowiczki (bodajże również z Ptuja).

Uczta dla ucha! Za kiepską jakość nagrań należy winić dyktafon w moim telefonie.