Wpisy użytkownika jacek23151 z dnia 6 września 2010

Liczba wpisów: 2

jacek23151
 
Prywatne uczelnie bardzo często krzyczą z bilbordów kolorowymi reklamami - wiadomo, student=kasa i często przeżycie dla uczelni. Podobnie szkoły policealne, które teraz przeżywają wielki boom - bo ludzie z nic nie wartymi licencjatami wyższych szkół smażenia na grillu czy kulturoznawstwa idą do takich szkół by mieć jakiś zawód.

Mieliśmy już zatem zdjęcia uśmiechniętych amerykańskich studentów w togach i biretach przed pięknym budynkiem, często brane sobie skądś bez pytania. I różne inne takie, np. "Uczelnia Warszawska" mająca w logo takie z niczym się nie kojarzące przecież UW.

Absolwenci ze szkoły ze zdjęcia chyba się zdziwią jak zobaczą "rumuna" czy "gagarina" zamiast takiego pięknego - niemieckiego zresztą - ICE :)
  • awatar malkątęt: a MEN właśnie ich mocno walnął po kieszeni, wnioskowali o pieniądze na 300 uczniów, choć wiedzieli, że dla tylu nie ma nawet sal i przyjmowali 70, tyle, że dotacja była na tych deklarowanych 300 i nikt tego nie sprawdzał. Do tej pory, bo to się ma właśnie zmienić, będą kontrole. Wyborcza o tym dzisiaj pisała.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

jacek23151
 
Znalazłem ogłoszenie. I nie bardzo wiem w jaki sposób to, że ta pani ukończyła kurs szybkiego zapamiętywania ma pomóc jej uczniom. Ona za nich zapamięta?
  • awatar .:całkiem.inna:.: Myślę, że może przekazać parę cennych uwag na temat techniki szybkiego zapamiętywania lub tak przygotować materiał by łatwiej 'wchodził' do głowy. A co do tego typu kursów- ja chodziłam na kurs szybkiego czytania i zapamiętywania. Z szybkim zapamiętywaniem to tak średnio mi wychodzi, ale szybkie czytanie to zmora! Książka 650 stron, jedno popołudnie i przeczytana. :/
  • awatar Maruszka: może przekazac swoja wiedze
  • awatar jacek23151: @Maruszka: ale ona ma pomagać odrabiać prace domowe, a nie uczyć zapamiętywać.
Pokaż wszystkie (11) ›